Drie doden in afgelopen twee jaar door listeriabebacterie in vleeswaren
Drie mensen zijn in de afgelopen twee jaar overleden door de listeriabesmetting in vleeswaren van producent Offerman. Een vrouw heeft er een miskraam door gehad, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Twintig mensen raakten de afgelopen twee jaar besmet met de bacterie via de vleeswaren.
Vandaag werd bekend dat er opnieuw een listeriabacterie is geconstateerd in de vleeswaren van Offerman. In totaal werden 135 verschillende vleeswaren teruggehaald uit de schappen van Aldi, Bidfood, Jumbo, Sligro en Versunie.
Onlangs werd het bedrijf door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit al opgedragen om extra voorzorgsmaatregelen te nemen, nadat het vermoeden bestond dat Offerman de zaken opnieuw niet op orde had. "Ze hebben bijvoorbeeld extra hygiënemaatregelen genomen voor de productielijn, extra monsters genomen. Maar dat had onvoldoende effect", aldus een woordvoerder van de Voedsel- en Warenautoriteit tegen de NOS.
LEES OOK: Supermarkten trekken massaal vleeswaren terug na ziektegevallen