Cafés Leiden moeten verplicht eco-glazen gebruiken: ‘Gemeente drukt het door’
Café-eigenaren in Leiden moeten tijdens het jaarlijkse feest Leidens Ontzet dit jaar speciale eco-glazen gebruiken, waar statiegeld op zit. Het idee kan op weinig enthousiasme rekenen, laat café-eigenaar Maarten Collee blijken in Goedemorgen Nederland.
Door de inzet van dit soort duurzame glazen hoopt de gemeente Leiden dat bezoekers van het feest hun glas hergebruiken en daardoor niet de bekers bijvoorbeeld in de gracht gooien.
"Ondernemers hebben ongeveer zeven maanden geleden gehoord dat ze aan de eco-glazen moeten, anders krijgen ze een boete", zegt Dorien Verbree van de VVD Leiden.
Café-eigenaar Collee vreest dat zijn personeel rekenfouten gaat maken door dit nieuwe statiegeldsysteem tijdens het feest van de komende dagen. "En veel mensen zullen denken dat hun biertje ineens 3,75 of 4 euro kost in de stad en dus zelf blikjes mee gaan nemen."
Leiden niet blij
Volgens VVD'er Verbree had de overgang van de oude bierbeker naar het eco-glas rustiger moeten verlopen. Van Collee had het helemaal niet gehoeven. "De gemeente drukt iets door en klopt zichzelf op de borst dat zij de eerste stad in Nederland zijn die dit doen. Maar de stad is zelf niet zo blij."
D66-Kamerlid Jan Paternotte zegt in Goedemorgen Nederland te snappen dat de verandering wennen is voor ondernemers. "Maar het is zeven maanden geleden aangekondigd. Je zou zeggen dat er tijd is om dit te regelen. Ik hoop dat mensen teruggaan naar het café om die beker weer in te leveren vanwege het statiegeld en dan ook meteen een nieuw biertje halen en de café-eigenaar dat in zijn omzet terugziet."
LEES OOK: Cafés in Tiel laten je alleen binnen als je Nederlands spreekt: ‘Gaat om elkaar verstaan’