Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

‘Utrechtse moskeeschool AlFitrah lijkt op een sekte’

Redactie

Het onderwijs dat de Utrechtse AlFitrah-moskee aan kinderen geeft, heeft sektarische trekken. Dat staat in een rapport dat het Verwey-Jonker Instituut vandaag heeft gepubliceerd, zo meldt ANP.

De wereld wordt strak ingedeeld in 'halal' (toegestaan) of 'haram' (verboden). Kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar leren dat ze afstand moeten houden van alles wat niet-islamitisch is en dat ze zelfs ouders, familieleden of vrienden moeten corrigeren als die andersdenkend zijn. Deelnemen aan pretjes op een reguliere school, zoals schoolreisjes en Sinterklaas, wordt actief ontmoedigd.

Volgens de onderzoekers van Verwey-Jonker Instituut zet AlFitrah niet actief aan tot radicalisering of geweld. Maar het gedachtegoed kan daarvoor wel een voedingsbodem zijn. Bij de moskee gebeuren dingen die op of over de rand van de wet zijn, maken de onderzoekers op uit gesprekken met ingewijden.

De bevindingen zijn opmerkelijk omdat het onderzoeksinstituut in 2016 nog concludeerde dat de lessen van AlFitrah "pedagogisch verantwoord" waren. "De insteek van het eerste onderzoek was anders", zegt een van de onderzoekers daarover tegen NRC Handelsblad. "Wij keken puur naar de manier van lesgeven. Dit keer hebben we meer gekeken naar de risico’s van de lessen."

LEES OOK: ING wil af van salafistische AlFitra vanwege ‘grote risico’s’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau