Voorbereidingen Prinsjesdag in volle gang: de paarden krijgen laatste training
De paarden voor Prinsjesdag krijgen vandaag een laatste 'gewenningsoefening op het Scheveningse strand. De ruiters en paarden van Cavalerie Ere-Escorte zullen morgen de koets met het koninklijk paar begeleiden van hun woning naar de Ridderzaal op het Binnenhof.
Majoor Harke in den Klee is er elk jaar bij en noemt het een "grote eer". In Goedemorgen Nederland op NPO 1, legt hij de laatste training uit: "Dat houdt in dat we stresselementen inbouwen om te zien hoe de paarden daar op reageren. We maken wat muziek en gooien wat ballonnetjes en parapluutjes op. Dat doen we geleidelijk, we eindigen met gejoel van publiek."
Vlucht en kuddedier
Het is vooral belangrijk volgens de majoor, om goed gebruik te maken van het paard. "Het is geen enkele kunst om een paard te laten schrikken, maar de kunst is dat je gebruik maakt van het paard als vlucht en kuddedier. Vluchtgedrag is dat een paard uit schrik een plotselinge beweging maakt, de ruiter moet daar op anticiperen en moet hem terug kunnen brengen in de kudde."
Morgenochtend zendt Goedemorgen Nederland een drie uur durende Prinsjesdag-special uit, van 7:10 tot 10:00 op NPO 1.