Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

‘Haal migranten naar Nederland om personeelstekort in bouw te stoppen’

Redactie

Nederland moet overwegen om migranten binnen te halen die aan de slag kunnen in de bouw, dat stelt Maxime Verhagen in Goedemorgen Nederland. De voorzitter van Bouwend Nederland hoopt op die manier het tekort aan werknemers in de sector terug te dringen.

In de bouw dreigt een tekort van 60.000 medewerkers te ontstaan. Volgens Verhagen wordt op verschillende manieren geprobeerd om het werken in de bouw aantrekkelijker te maken voor mensen, maar die aanpak blijkt niet voldoende. Er moet volgens hem dan ook naar alternatieven worden gekeken.

"Als je aan heel de vraag zou willen voldoen, is er toch nog behoefte aan meer werknemers in de bouw. Maak het daarom mogelijk met vakmigranten, waardoor je tijdelijk dat tekort kunt oplossen."

Strikte regels

Tegenstanders van het idee stellen dat het binnenhalen van vakmigranten kan zorgen voor oneerlijke concurrentie en zij vrezen dat de tijdelijke migranten zich definitief in Nederland vestigen.

Verhagen is zich bewust van die kritiek. "Je moet daarom strikte regels hebben. Je moet fatsoenlijk loon betalen en hard optreden als daarmee gesjoemeld wordt. Op het moment dat je duidelijke regels maakt, kun je ook beperkingen stellen ten aanzien van de verblijfsduur."

LEES OOK: ‘Arbeidsmigranten zijn niet goedkoper, maar Nederlanders willen dit werk niet doen’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau