Brazilië slaat hulp G7 bij bosbranden af: “We waarderen het aanbod”
De Braziliaanse regering heeft de hulp van de G7 bij het bestrijden van de grote bosbranden in de Amazone afgeslagen meldt het ANP. De regering wil zelf over de invulling van de toegezegde hulpfondsen kunnen beschikken.
De G7-landen hadden eerder op de top in het Franse Biarritz besloten om 20 miljoen euro uit te trekken voor de bestrijding van de bosbranden in de Amazone. "We waarderen het aanbod, maar die fondsen kunnen beter besteed worden bij het herbebossen van Europa", zei stafchef Onyx Lorenzoni namens de Braziliaanse president Jair Bolsonaro.
Honderden nieuwe branden zijn ondertussen opgelaaid in het Amazonegebied, bleek maandag uit data. Het Braziliaans leger hielp maandag met twee Hercules-vliegtuigen met de bestrijding van het vuur. De minister van Defensie maakte bekend dat de situatie "niet gemakkelijk, maar onder controle" is.