Ouders Roelf B. snappen niks van aanhouding op Sziget: ‘Roelf ging nooit uit’
De ouders van de talentvolle atleet Roelf B. (21) begrijpen er niets van dat hun zoon in Hongarije is opgepakt voor drugshandel. In een interview met de Volkskrant omschrijven ze hem als een gedisciplineerd sporter. "Roelf ging nooit uit", vertelt zijn vader. Volgens zijn ouders was het de eerste keer dat hij muziekfestival Sziget bezocht, in tegenstelling tot verhalen die rondgingen over dat hij er vorig jaar ook al drugs zou hebben verkocht.
2700 xtc-pillen
B. werd samen met zijn 22-jarige jeugdvriend Gert-Jan opgepakt met onder meer bijna 2700 xtc-pillen en een hoeveelheid marihuana. Ze verkochten de drugs vanuit hun tent op Sziget in Boedapest. De handel zou grondig zijn voorbereid: de politie vond zelfs prijslijsten die werden verspreid onder de festivalgangers. Zo kostte één xtc-pil 15 euro. Een gram wiet was 25 euro, volgens foto’s die de politie vrijgaf.
Niet voor te stellen
Drugshandel wordt zwaar gestraft in Hongarije: de jongens hangt een jarenlange celstraf boven het hoofd. Vader Jacob kan er met zijn hoofd moeilijk bij: "Het is allemaal zo moeilijk voor te stellen. We kunnen het niet geloven. Je wil al niet dat je kind gepakt wordt met twee joints in Hongarije." Volgens Jacob is hij nooit met drugs in aanraking geweest. ‘Hij was alleen maar bezig met zijn sport. Hij rookte ook niet en hij dronk misschien drie keer per jaar. De laatste keer was met Oudjaar.’