Nieuwe Revu-hoofdredacteur: ‘Een paar jaar Afrika maakt je links’
Hoofdredacteur van Nieuwe Revu Jonathan Ursem zegt dat een lang verblijf in Afrika een mens links maakt. Dit zegt hij in 't Wordt Nu Laat op NPO Radio 2.
Van Ursem werkte eerder voor het blad Quote en vertrok in 2012 naar Kaapstad in Zuid-Afrika om een eigen communicatiebedrijf op te richten. "Als je bij Quote werkt dan wordt je daar best wel rechts van. Je zit dan in de wereld van snelle auto's succes en het ondernemen. Afrika maakt links bij een gebrek aan geld, snelle auto's en grote boten."
Armoede en bedelaars
Ook de confrontatie met armoede in Zuid-Afrika had een grote impact op Ursem. "Wij keerden onszelf echt super weinig geld uit als salaris elke maand en dan nog zaten wij bij bij de bovenste 10 procent grootverdieners van het land. Dat betekent gewoon dat 90 procent echt helemaal niks verdient."
De armoede in Zuid-Afrika heeft Ursem linkser gemaakt. "Je wordt heel vaak geconfronteerd met bedelaars in al die townships. Dat is echt ontzettend treurig en daar leer je wel van het plaatje van de andere kant te bekijken. Dat is heel leerzaam, ik kan het iedereen aanraden."
LEES OOK: ‘Witte Nederlanders hebben geen idee, we zijn blind voor kleur’