Amerikaanse rapper A$AP Rocky wordt ondanks inzet Trump vervolgd voor mishandeling
De Amerikaanse rapper A$AP Rocky, die werd geboren als Rakim Mayers, wordt in Zweden vervolgd wegens zware mishandeling en komt voorlopig niet op vrije voeten. Mayers zit sinds begin deze maand vast in Stockholm. Hij moet zijn proces achter de tralies afwachten.
Donderdag is een strafrechtelijke procedure gestart tegen de artiest, ondanks inzet van de Amerikaanse president Trump om de rapper vrij te krijgen. Trump bood aan om persoonlijk garant te staan voor de borgsom van de rapper, die wereldwijd een bekende status geniet.
De president was niet op de hoogte van het feit dat Zweden geen borgsomsysteem kent. Ook liet de Zweedse premier Stefan Löfven weten dat het rechtssysteem niet beïnvloed kan worden.
LEES OOK: Stichting klaagt rappers Boef en Ali B. aan vanwege ‘vrouwonvriendelijk gedrag’
Provocatie en noodweer
"Ik geloof dat er een misdaad heeft plaatsgevonden, hoewel er wordt gesproken over provocatie en noodweer", lichtte officier van justitie Daniel Suneson toe aan verschillende media. De officier bekeek verschillende video's van de vechtpartij op 30 juni in het centrum van Stockholm.
De beelden circuleren ook op YouTube. Te zien is hoe twee jongens de entourage van A$AP Rocky achtervolgen en hun bodyguard aanvallen met een koptelefoon. Herhaaldelijk wordt het duo gevraagd om weg te gaan, totdat de rapper het zat is en een paar tikken uitdeelt. Op Instagram deelt de rapper ook meerdere berichten over het incident.
De volledige Europese tour van A$AP Rocky, waar Zweden onderdeel van was, is afgelast.