Man gooit ruiten in bij kerk en besmeurt moskee
De politie heeft gisteren een 24-jarige man aangehouden voor een ingooien van de ruiten van een kerk in Veenendaal. Dat meldt de politie op haar site. Hij bleek ook betrokken bij het besmeuren van een moskee eerder deze week.
Toen de politie arriveerde bij de kerk, stond de man nog te praten met een getuige. Volgens de politie vertoonde de man "verward gedrag".
Nadat hij was aangehouden voor het vernielen van de kerk, werd hij herkend door agenten. Uit camerabeelden bleek dat de man eerder die week betrokken was geweest bij het besmeuren van een moskee.
De aangehouden man is een bekende van de politie. "Uit onderzoek blijkt - tot nu toe - dat hij geen religieuze motieven had toen hij de ruit ingooide of de moskee besmeurde", aldus de politie.