DENK-voormannen Kuzu en Azarkan maken filmpje in ADO-shirt, club keurt het af
Voetbalclub ADO Den Haag is niet te spreken over een filmpje van de politiek partij DENK in hun stadion. Gisteren namen partijleider Tunahan Kuzu en Farid Azarkan een video op in het shirt van de Haagse club. "Wij betreuren de situatie", zegt ADO in een reactie.
Kuzu en Azarkan waren in het stadion tijdens een evenement waarbij oud-voetballers en politici tegen elkaar voetbalden in het kader van vijftig jaar emigratie. In de video legt Azarkan uit dat Nederland en Marokko vijftig jaar geleden een overeenkomst sloten waardoor Marokkanen in ons land kwamen werken, omdat die arbeiders in Nederland nodig waren.
Waarom staan @tunahankuzu en @F_azarkan in @ADODenHaag shirtjes? 🇳🇱🇲🇦 pic.twitter.com/QNTBgbTkBs
— DENK (@DenkNL) June 26, 2019
ADO ontving veel reacties op het filmpje, onder meer van de Haagse ondernemer John van Zweden. "Wie heeft deze twee malloten toestemming gegeven om in ADO-kleding het veld op te gaan voor politieke propaganda", vraagt hij zich af. "De verantwoordelijke hiervoor moet direct ontslagen worden. Schande."
Pilletje
DENK-leider Kuzu reageerde op de tweet van Van Zweden met de opmerking: "Rustig John, vergeet je pilletje niet in te nemen."
De club laat zich op Twitter nu ook uit over het filmpje. "ADO Den Haag keurt af dat de opnames zonder onze toestemming en met een associatie naar onze club gemaakt zijn. We betreuren de situatie en benadrukken dat onze club te allen tijde politiek neutraal zal zijn en blijven."
LEES OOK: Baudet: ‘Partijen als DENK laten zien dat we een integratieprobleem hebben’
ADO Den Haag keurt af dat de opnames zonder onze toestemming en met een associatie naar onze club gemaakt zijn. We betreuren de situatie en benadrukken dat onze club te allen tijde politiek neutraal zal zijn en blijven. (2/2)
— ADO Den Haag (@ADODenHaag) June 27, 2019
Rustig John, vergeet je pilletje niet in te nemen 😉 https://t.co/uL2xvZfEbS
— Tunahan Kuzu (@tunahankuzu) June 26, 2019