Dit is waarom we steeds meer alcoholvrij bier drinken
Wie vroeger een alcoholvrij biertje bestelde, was daarmee nog uitzonderlijk. Maar malt is inmiddels steeds meer ingeburgerd, met name door millennials.
Alcoholvrije varianten op het in Nederland geliefde gerstenat hadden het vroeger moeilijk. Zo kreeg het door Heineken gelanceerde Buckler in 1989 een flinke mediaklap toen de gebruikers ervan werden afgebrand door cabaretier Youp van 't Hek.
Die tijd is voorbij. Volgens Cees-Jan Adema van de Nederlandse Brouwers is alcoholvrij bier populair, omdat het tegenwoordig lekkerder zou smaken. Bovendien zouden mensen, met name jongeren, zich vanuit gezondheidsredenen eerder wenden tot alcoholloze varianten.
LEES OOK: Bier, bier en nog eens bier: aantal bierbrouwerijen flink gestegen
Dat tikt aan: in 8 jaar tijd gingen we van 12,5 miljoen liter naar bijna 65 miljoen liter. In 2017 groeide de verkoop van malt met 27% en in 2018 met 32%.
Stand van Nederland maakte eerder een aflevering over bierbrouwerijen. Bekijk hier de aflevering.