Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Brexit Party grootste partij in peiling voor Britse Lagerhuis

Redactie

Als de Britten nu een nieuw Lagerhuis moeten kiezen, zou de Brexit Party de grootste worden. Dat blijkt uit een peiling voor Britse zondagskrant The Observer.

Het is de eerste keer dat de partij van Nigel Farage een parlementspeiling leidt. De Brexit Party is sinds vorige week al de grootste Britse partij in het Europees Parlement.

De Brexit Party staat in de enquête op 26 procent van de stemmen. De brexitpartij heeft daarmee Labour ingehaald. De sociaaldemocraten zakken van 29 naar 22 procent. De Conservatieven zouden 17 procent van de Britse stemmen krijgen. De pro-Europese Liberal Democrats staan op 16 procent, de Groenen op 11 procent. Beide partijen winnen ook flink terrein. Change UK, dat bestaat uit parlementariërs die zich hebben afgescheiden van Conservatieven en Labour, krijgt niet meer dan 1 procent van de stemmen.

Volgens de Observer zou de Brexit Party van Farage 306 zetels in het Lagerhuis krijgen. Dat is net niet genoeg voor een absolute meerderheid. De Conservatieven zouden slechts 26 zetels overhouden van de 313 zetels die ze momenteel hebben.

In een andere peiling van een paar dagen geleden stonden de Liberal Democrats juist op kop.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau