Dit stemden de WNL-kijkers tijdens de Europese Verkiezingen
Opiniepeiler Maurice de Hond keek vanochtend in Goedemorgen Nederland naar het stemgedrag van de kijkers van Goedemorgen Nederland van Omroep WNL. De Hond zag dat vier partijen duidelijk naar voren kwamen bij de Europese Verkiezingen.
Forum voor Democratie (20 procent), VVD (19) procent), CDA (16 procent) en PvdA (16 procent) vormden samen het grootste deel van de kijkers. Volgens De Hond is er duidelijk een ander beeld te zien dan bij andere programma's. "Bijvoorbeeld bij De Wereld Draait Door. Dat is een heel ander publiek. Daar zie je veel meer PvdA en GroenLinks. Die differentiatie is ontzettend goed te zien."
Hoe wordt nou gekeken naar wat kijkers stemmen? De Hond legt uit dat hij mensen, naast hun stemgedrag, ook naar andere voorkeuren vraagt. "Wij hebben gisteren bijna 10.000 mensen gevraagd wat ze gestemd hebben. Als je dan ook vraagt welk merk auto ze rijden, welke programma's ze kijken en welke krant ze lezen, dan kan je voor ieder van die categorieën de uitslag van gisteren weergeven."
'Compliment voor WNL'
Kim Putters, Directeur Sociaal en Cultureel Planbureau, vindt het goed om te zien dat verschillende nieuwsprogramma's van de NPO de verschillende groepen in de maatschappij bereiken. "Ik zou willen stellen dat we daar heel zuinig op moeten zijn in dit land. Ik denk dat dat ook een compliment is voor jullie (WNL red.), voor het bereiken van al die groepen."