Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Derk Jan Eppink (FVD): ‘Als transferunie doorgaat moet Nederland uit de EU’

Redactie

Nederland zou beter uit de EU gaan als het langzaam een transferunie wordt. Daarvoor pleit FVD-lijsttrekker Derk Jan Eppink in WNL Opiniemakers op NPO Radio 1.

Forum voor Democratie is een voorstander van een referendum over de rol van Nederland in Europa. Het Europese Parlement gaat daar niet over: dat moet worden beslist in de lidstaten zelf.

Eppink vindt zelf dat een nexit een goed idee wordt als de EU verandert in een transferunie, volgens Eppink een proces dat nu al gaande is. Een transferunie houdt kort gezegd in dat financiële geldstromen van sterke landen naar zwakke landen gaan.

"Zodra we naar het begin van een transferunie gaan, en daar zijn we nou mee bezig, dan is het verstandiger eruit te gaan en de gulden weer in te voeren", aldus Eppink.

LEES OOK: Forum voor Democratie wil referendum afwachten en stemt tegen Nexit bij PVV-motie

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau