Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Ernstige misdrijven asielzoekers weggemoffeld: ‘Verkrachters en moordenaars onder tapijt geveegd’

Redactie

Het ministerie van Justitie en Veiligheid heeft ernstige misdrijven weggemoffeld. In een rapportage zijn zedendelicten, moorden en doodslag onder de noemer 'overige' verborgen. Dat meldt De Telegraaf. Het rapport had juist meer openheid moeten geven.

Om toch duidelijkheid te krijgen heeft De Telegraaf navraag gedaan bij de politie. Daaruit blijkt dat er onder de duizend ’overige misdrijven’ in 2018 zware vergrijpen zijn. Onder die misdrijven zijn namelijk 79 zedenmisdrijven die gepleegd zijn door asielzoekers. Daarbij ging het 47 keer om aanranding in of rondom een asielzoekerscentrum. Vijf keer ging het om seksueel misbruik van kinderen, vier keer om verkrachting en acht keer om het bezit van kinderporno.

"Dit is schokkend," zegt EU-lijsttrekker voor de PVV Marcel de Graaff in Goedemorgen Nederland. "Heel Nederland heeft al die tijd gevoeld dat het mis is rond die opvangcentra. Als dan openheid wordt gevraagd, wordt het zo onder tafel gemoffeld. Dat kan absoluut niet. We hebben recht op die informatie."

PVV-leider Geert Wilders noemt het een schandaal. "Al die verkrachters en moordenaars zijn onder het tapijt geveegd. Maar het allerergste is dat van die 4600 gevallen van misdrijven door asielzoekers, daar niks mee is gebeurd. Slechts in 0,1 procent van de gevallen zijn mensen het land uitgestuurd, dat is maar 5 keer gebeurd."

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau