VVD wil onderzoek naar korten kindgebonden toeslag bij niet-vaccinerende ouders
De VVD wil onderzoeken of het effectief is om ouders te korten op hun kindgebonden toeslagen als zij weigeren hun kinderen te vaccineren. Dat zegt Tweede Kamerlid Hayke Veldman in Goedemorgen Nederland.
Veldman wil dat Nederland hiermee het voorbeeld van Australië gaat volgen, waar dit korten op toeslagen al mogelijk is voor ouders die hun zoon of dochter niet laten inenten. "We moeten met z'n allen stappen nemen om de vaccinatiegraad weer op 95 procent te krijgen", zegt Veldman. "Je moet ook kijken wat andere landen doen."
Naast korten op kindgebonden toeslagen zijn er meer maatregelen uit het Australische model waar Nederland naar kan kijken. Veldman: "Kinderdagverblijven en scholen hebben daar de verplichting om kinderen die niet gevaccineerd zijn te weigeren."
LEES OOK: Thierry Baudet (FVD) over verplicht vaccineren: 'Laat vrijheid aan beide kanten'
Tv-recensent Angela de Jong kijkt met veel onbegrip naar ouders die weigeren hun kinderen te laten vaccineren. "Ik vind dat je je kinderen gewoon hoort te vaccineren, omdat het belangrijk is om je kinderen en mensen in de omgeving te beschermen."
Geitenwollensokken
Een oplossing is volgens De Jong echter lastig te vinden. "De redenen om het niet te doen zijn heel divers. Er zijn mensen die de spookverhalen op internet geloven, maar ook de linksdraaiende geitenwollensokken die geen ziektekiemen bij kinderen naar binnen willen spuiten."
CDA-Kamerlid Madeleine van Toorenburg pleit vooral voor goede voorlichting over vaccineren, maar schuift het idee van de VVD niet meteen van tafel. "Je kunt inderdaad financiële prikkels geven en kinderdagverblijven mogen maatregelen nemen. We moeten zoveel mogelijk doen voor de veiligheid van de kinderen."