Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Wytse van der Goot wordt boos van racisme op voetbaltribunes: ‘Het zijn neanderthalers’

Redactie

Voetbalcommentator Wytse van der Goot is helemaal klaar met racisme op voetbaltribunes. Dat zei hij in 't Wordt Nu Laat op NPO Radio 2. "Ik denk altijd, wat gebeurt er nou?"

Presentator en collega-voetbalpresentator Toine van Peperstraten begon erover nadat Van der Goot dinsdagavond commentaar had gegeven bij de Italiaanse wedstrijd Cagliari-Juventus. In die wedstrijd maakten supporters van Cagliari oerwoudgeluiden richting Juventus-spits Moisé Kean.

"Kort na de rust dacht ik het al te horen. Daarna scoorde Kean de 0-2 en wist ik het zeker. Wat moet ik daar nou van zeggen Toine? Het zijn neanderthalers", stelt Van der Goot in de uitzending.

"Iedereen mag altijd alles maar zeggen tegen voetballers. Er gebeurt veel te weinig", aldus Van der Goot. De wedstrijd tussen Cagliari en Juventus werd overigens korte tijd gestaakt vanwege de racistische geluiden.

"Je moet er als speler maar mee om kunnen gaan dat iedereen alles maar mag roepen", zegt de commentator.

Van Peperstraten herinnert zich nog hoe Aron Winter in de jaren negentig het publiek van Lazio Roma voor zich wist te winnen. De fans van deze club staan bekend als racistisch. "Door zijn spel wist hij de fans toch te overtuigen."

Van der Goot vindt dat de omgekeerde wereld. "Dat je mensen moet overtuigen met je spel: rot op."


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
'Geen vuurwerkverbod om problemen in Amsterdam en Rotterdam'
1:15

'Geen vuurwerkverbod om problemen in Amsterdam en Rotterdam'

'Zeker asielminister Faber is gegroeid in haar rol'
1:32

'Zeker asielminister Faber is gegroeid in haar rol'

Kan Poetin de oorlog in Oekraïne nog wel stoppen?
0:56

Kan Poetin de oorlog in Oekraïne nog wel stoppen?

'Bij nieuwe verkiezingen verdwijnt NSC'
1:15

'Bij nieuwe verkiezingen verdwijnt NSC'

'Kunnen meer invloed uitoefenen als we wel naar WK in Saudi-Arabië gaan'
1:18

'Kunnen meer invloed uitoefenen als we wel naar WK in Saudi-Arabië gaan'

'Vijftig van onze jongens zitten in het leger, negen zijn gesneuveld'
1:43

'Vijftig van onze jongens zitten in het leger, negen zijn gesneuveld'

Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau