Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Duizenden Britten de straat op tegen uitstel brexit: ‘Out means out!’

Redactie

Duizenden mensen zijn in Londen de straat op gegaan om te protesteren, omdat het proces van de brexit te lang duurt. Op de dag waarop de oorspronkelijke brexit zou plaatsvinden, 29 maart, is nu een derde belangrijke stemming in het Britse Lagerhuis over de deal van premier Theresa May met de Europese Unie.

Een grote groep voorstanders van een snelle terugtreding uit de EU liet dat weten bij het parlement, zo meldt ANP. Met vlaggen, waarop teksten als 'Out means out' en 'Bye, bye EU' stonden, schreeuwden demonstranten om een spoedige brexit.

De cruciale stemming van vrijdag wordt gezien als de laatste kans om alsnog verder te gaan met het akkoord. Er wordt gestemd om de scheidingsvoorwaarden van de brexitdeal.

Als er meer voor- dan tegenstanders zijn, dan blijft het Verenigd Koninkrijk tot 22 mei in de EU om een ordelijke brexit te regelen. Wanneer de deal wordt verworpen, dan moet het VK de EU voor 12 april laten weten wat er gaat gebeuren en anders volgt er een no-dealbrexit.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau