Belg die oprichter No Surrender neerschoot drie jaar eerder vrij
De Belg die No Surrender-oprichter Klaas Otto in 2015 neerschoot, komt drie jaar eerder vrij. Dat is gebleken uit het hoger beroep dat vrijdag diende in België. Joop M. had eerst acht jaar cel gekregen, maar mag nu na vijf jaar alweer worden vrijgelaten. Dat schrijft ANP.
Volgens het hof lokte Klaas Otto de schietpartij zelf uit. De rechtbank achtte dat eerder niet bewezen. De oprichter van motorbende No Surrender zou naar de autohandel van Belg M. toe zijn gegaan, omdat hij nog geld kreeg.
Toen de discussie over de misgelopen deal voor een oldtimer hoog opliep, trok M. een wapen. Hij raakte Otto in zijn nek, maar hij overleefde de schietpartij.
De voormalig leider van No Surrender zit zelf ook een meerjarige straf uit. Hij is veroordeeld voor afpersing en witwassen en heeft van de rechtbank zes jaar celstraf gekregen. Het afpersen van M. is een van de zaken waarvoor Otto veroordeeld is.
Otto is in hoger beroep gegaan tegen de straf. De zaak is onlangs begonnen bij het hof in Den Bosch.