Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

‘Maak meer gebruik van de regio, Nederland is groter dan de Randstad’

Redactie

De Randstad zou beter verbonden moeten worden met de regio, om zo de welvaart beter over Nederland te verspreiden. Daarvoor pleitte VVD-gedeputeerde Henk Brink vanavond in WNL Haagse Lobby op NPO Radio 1.

"Nederland is groter dan de Randstad," zegt de gedeputeerde in de Provinciale Staten van Drenthe. Rond de grote steden is er een groot probleem met mobiliteit, zo blijkt uit analyses van het kabinet. Daarom zou er meer gebruik moeten worden gemaakt van de regio, zo bepleit Brink. "Dat doen we nu al met de toeristen. Dat idee is in Amsterdam ontstaan vanuit de problematiek. Je zou dezelfde redenatie kunnen maken met de economie. Er zit heel veel kracht in de regio."

'Half uur sneller'

Om dat een realiteit te maken wil Brink dat reizigers uit Drenthe voor 2030 een half uur sneller naar de Randstad kunnen reizen. "Daar heeft de NS ook een handtekening onder gezet. Daar gaan we als Noord-Nederland gezamenlijk voor," aldus Brink.

"Drenthe wil geen randstad worden," benadrukt Brink. "Maar je kan wel met z'n allen kijken hoe je beter gebruik maakt van de regio. Juist de reistijd speelt daar een belangrijke rol in." Hij erkent dat urbanisatie een trend is die niet is tegen te houden, maar vindt dat Nederland gezien kan worden als "één grote stadsregio."


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau