Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Gepensioneerden moeten in totaal 3 miljoen terugbetalen aan pensioenfonds ABP

Redactie

Ongeveer 700 mensen moeten in totaal 3 miljoen euro aan te veel gekregen pensioen terugbetalen. Dat heeft pensioenfonds ABP aan ANP laten weten nadat het programma Meldpunt van Omroep Max hierover had bericht.

Volgens de woordvoerder van het pensioenfonds ligt de fout bij de Sociale Verzekeringsbank (SVB). Zij hebben verkeerde informatie verstrekt aan het pensioenfonds. Daardoor hebben de ongeveer 700 pensionado's jarenlang onterecht een partnertoeslag ontvangen.

Door dezelfde fout van de SVB hebben ook 300 mensen te weinig geld ontvangen. Zij krijgen dat geld binnenkort alsnog op hun rekening, meldt ABP.

Heel snel teruggevorderd

Nadat de fout bekend werd, begon het terugvorderen direct in februari. Daarop werd bij meerdere mensen pensioen ingehouden. Twintig van deze stellen meldden zich bij Omroep Max. Zij voelden zich overvallen door de terugvorderingsactie.

De woordvoerder van het pensioenfonds erkent dat het fonds wel erg snel is geweest met de terugvorderingsactie. ABP biedt daarvoor excuses aan. Het ingehouden pensioengeld wordt door ABP teruggestort.Daarnaast wordt de terugvorderingstermijn ook nog verlengd van 60 maanden naar 72 maanden.

Uiteindelijk moeten de mensen het geld toch wel terugbetalen. "Die 3 miljoen euro is immers van alle deelnemers aan het fonds", aldus de ABP-woordvoerder.

LEES OOK: Tientallen Nederlanders ontvangen nog altijd 'Hitler-pensioen'


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau