Elektrische auto’s mogen straks goedkoper parkeren dan normale auto’s
Het kabinet heeft besloten dat gemeenten uiterlijk vanaf 2021 een ander parkeertarief mogen hanteren voor elektrische auto's, dan voor voertuigen die uitstoten. Dat meldt het AD.
"Lagere parkeertarieven zijn een belangrijk instrument om de transitie naar emissieloze voertuigen een extra impuls te geven", aldus staatssecretaris Stientje van Veldhoven. Het kabinet wil dat in 2030 alle nieuwe auto's geen uitstoot meer hebben.
De tarieven voor parkeerplekken, parkeervergunningen en laadplekken mogen tot nu toe alleen verschillen op de criteria parkeerduur, parkeertijd, ingenomen oppervlakte en ligging van de terreinen of weggedeelten.
Het wordt geen verplichting voor de gemeenten. Van Veldhoven: "Of gemeenten dit instrument gebruiken en de mate van differentiatie, is afhankelijk van lokale voorkeuren en omstandigheden."
LEES OOK: 'Benzine- en dieselrijders krijgen de rekening van het Klimaatakkoord'