Geschorste docent over beledigen Mohammed: ‘Verzinsel van een lastige leerling’
De techniekdocent die zou zijn geschorst vanwege het vermoedelijk beledigd hebben van de islamitische profeet Mohammed, zegt dat dit laatste helemaal nooit heeft plaatsgevonden: de uitspraak zou zijn verzonnen door een 'lastige leerling'.
De 49-jarige docent zegt dat tegen het AD. De docent, die techniek gaf aan het Hoofdvaart College in Hoofddorp, zegt dat er een dergelijk gerucht ontstond nadat hij een meisje aansprak op haar gedrag: ze zou meerdere keren verkondigen dat de docent volgens haar moeder 'onrein' was.
LEES OOK:Docent school Hoofddorp zit thuis na beschuldiging beledigen profeet Mohammed
"Zij was al langer over mij aan het stoken", aldus de docent, die anoniem wil blijven. "Ik wilde dat dat stopt en ik heb gezegd dat ik altijd bereid ben met haar moeder in gesprek te gaan.”
In de pauze kwamen vervolgens leerlingen naar hem toe met de beschuldiging dat hij Mohammed zou hebben beledigd. De docent zegt de boel te hebben willen sussen door een hand op de schouder van een jongen te leggen, die daarop boos reageerde. Vervolgens zegt de docent te zijn geschorst.
De docent heeft naar eigen zeggen al langer kritiek op het schoolbestuur, waar hij naar eigen zeggen te weinig steun van ondervindt. "Ik kreeg al een paar maanden het idee dat de nieuwe directeur van me af wil. Waarom? Omdat ik christen ben? Een burn-out had? Omdat ik een vrij dure kracht ben?"
De docent pleit nu voor het inschakelen van de geschillencommissie, omdat hij vindt dat hij ten onrechte is geschorst.