Regisseur Judas: ‘Het maakt mij niet uit wat Willem Holleeder van de serie vindt’
De regisseur van de serie Judas, gebaseerd op het leven van Astrid Holleeder en haar broer Willem Holleeder, is Joram Lursen. Hij vindt het niet belangrijk wat 'de Neus' van de serie vindt, zei hij vannacht in 't Wordt Nu Laat op NPO Radio 2.
Tijdens het draaien van de serie is het wel door zijn hoofd geschoten, dat Willem Holleeder de serie ook zou gaan zien. "Het is sowieso raar als je iets over bestaande mensen maakt", aldus Lursen. "In dit geval hadden we de verantwoordelijkheid dat we het boek van Astrid zo goed mogelijk verfilmden."
"Ik heb mij er nooit zo druk over gemaakt, want ik verfilm gewoon een boek", zegt de regisseur. "We dachten er met zijn allen weleens aan: wat zou hij van de serie vinden? Nou, zijn reactie was duidelijk. Hij vond het slaapverwekkend en saai."
Lursen snapt de kritiek van Willen Holleeder wel. "Dat is vanuit zijn perspectief heel logisch. Dat hij denkt: het is nogal eendimensionaal." De regisseur benadrukt dat de serie is gebaseerd op het boek van Astrid, wat haar kant van het verhaal vertelt.
LEES OOK: Yehudi Moszkowicz: ‘Serie Judas is eigenlijk een vorm van smaad’