Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

’Zwaar beroep kan toch eerder met pensioen’

Redactie

Mensen met een zwaar beroep kunnen toch eerder met pensioen, ondanks dat wat het kabinet heeft berekend. Mensen die een lichamelijk zwaar beroep uitvoeren kunnen in plaats van twee maanden drie jaar eerder met pensioen. Dat stelt de Tilburgse econoom Sander Muns in het vakblad ESB.

Stukadoors en stratenmakers zouden zonder extra kosten voor de staatskas kunnen stoppen, stelt de econoom. Het kabinet is bij de berekeningen namelijk uitgegaan van verouderde modellen. Na enkele aanpassingen zou voor de zware beroepen vervroegd pensioen al in 2035 mogelijk zijn.

Hiervoor zouden wel enkele aanpassingen noodzakelijk zijn. "Maar dat is meer voor de politiek om dat af te wegen" zei hij tegen BNR. "Maar het voordeel is toch groter dan gedacht."

Werkgevers en werknemers hebben vorig jaar in de nieuwe CAO afgesproken om gezamenlijk op te trekken richting de overheid, zodat bouwvakkers die minimaal 45 jaar hebben gewerkt eerder met pensioen kunnen gaan.

LEES OOK: 'Kabinet gaat door met pensioenhervorming zonder vakbonden'

LEES OOK: 'ABP: Pensioenen komende jaren niet omhoog, premie wel'


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau