Aantal mensen met burnout stijgt: ‘Kost Nederland miljarden’
De zogenaamde 'burnout-epidemie' kost de Nederlandse staat miljarden. Dat blijkt uit een onderzoek van TNO dat vandaag wordt gepresenteerd.
De kosten voor psychische klachten komen uit op 4 miljard per jaar, waardoor het even duur als is het betalen van lichamelijke klachten. Inmiddels heeft een op de zes werkende mensen een burnout.
TNO meldt dat werknemers steeds meer druk ervaren, mede doordat ze steeds meer moeten doen en steeds minder inspraak hebben. Vier op de tien werknemers geeft aan veel werk in te weinig tijd te moeten doen.
Opvallend is dat mensen met een tijdelijk contract en oproepkrachten minder vaak burnout-klachten hebben (14%) dan vaste arbeidskrachten (17%). Uitzendkrachten rapporteren juist wel vaker klachten door stress (21%).