‘Mogelijk eind volgende week schaatsen op natuurijs’
Het wordt de komende dagen flink koud in Nederland, maar het wordt spannend of de schaatsen uit het vet kunnen. In de nacht van zondag op maandag kan het kwik dalen tot acht graden onder nul. Als die trend zich doorzet richting het einde van volgende week, kan er misschien op natuurijs worden geschaatst, meldt Weeronline.
Voor schaatsijs moet het in de komende nachten helder blijven. Het komende weekeinde is zonnig, maar dat is volgende week minder het geval. Daardoor wordt de vorst in de nacht getemperd en groeit het ijs maar langzaam aan.
Met een aantal onbewolkte nachten is schaatspret volgens Weeronline aan het einde van de week waarschijnlijk. Weerplaza denkt dat liefhebbers op z'n vroegst donderdag de ijsbaan op kunnen om te gaan schaatsen.