Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Duitse kinderen uur gegijzeld in sporthal, dader ingerekend

Redactie

In een sporthal in de Duitse plaats Lengerich, tussen Münster en Osnabrück, zijn maandag aan het begin van de avond tientallen kinderen en enkele begeleiders gegijzeld door een 25-jarige man. Hij bedreigde de trainingsgroep en hield de leden ruim een uur vast. De dader, die alleen handelde, is door een bijzondere eenheid van de politie ingerekend. Volgens de eerste berichten is niemand gewond geraakt.

Op het moment dat de verdachte de gymnastiekzaal binnendrong, oefenden daar 43 kinderen en jongeren onder leiding van twee volwassenen. Wat zijn motief was is nog onduidelijk. De jeugdige gijzelaars zijn inmiddels weer onder de hoede van hun ouders. Ook de trainsters bleven "ogenschijnlijk ongedeerd''. Mogelijk moet slachtofferhulp nog worden ingezet.

Volgens de politie had de gijzelnemer geen wapen bij zich. Hij zou gedreigd hebben met een bom en stelde een aantal onsamenhangende eisen. Op een gegeven moment liet hij de kinderen gaan en niet viel later mochten ook de twee begeleidsters de zaal verlaten.

De politie heeft bij de doorzoeking van de sporthal geen explosieven gevonden. De verdachte wordt verhoord. Ook onderzoekt de politie of hij een psychische stoornis heeft.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau