Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Btw-maatregel gebruiken voor forse prijsverhoging is ‘niet netjes’: ‘Wees gewoon eerlijk’

Redactie

Ondernemers moeten eerlijk zijn over de prijsverhoging die zij tegelijk met de btw-verhoging deze maand doorvoeren. Die oproep doet financieel journalist Martine Wolzak in WNL Op Zaterdag op NPO Radio 1.

"Wees als ondernemer gewoon eerlijk," zegt Wolzak. "Het is natuurlijk niet netjes als je als ondernemer zegt dat je de prijzen verhoogt vanwege de btw en je gooit er veel meer bovenop dan de btw-verhoging." Als voorbeeld noemt zij een kapper die 2 euro bovenop de prijs deed terwijl de btw maar met 0,75 cent omhoog ging.

Het begin van het nieuwe jaar is een moment waarop de prijzen sowieso vaak omhoog gaan. "Ik denk dat ook andere jaren 1 januari voor veel ondernemers een moment is om te kijken of de prijzen nog kloppen en of er misschien iets bij moet," zegt Wolzak. Zij vindt dat het dan ook niet terecht om voor elke prijsverhoging de btw-verhoging als schuldige aan te wijzen.

"Verhoog je prijzen als het nodig is vanwege de btw alleen met de btw-verhoging," zegt Wolzak. "En anders kondig je aan dat je gewoon wat meer vraagt voor je product. Dat mag ook, als je denkt dat jouw product dat waard is."


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau