100.000 handtekeningen tegen hogere btw op groente en fruit
Foodwatch heeft tot dusver 100.000 handtekeningen opgehaald voor het voorkomen van de geplande btw-verhoging op groente en fruit.
Het huidige btw-tarief is 6%, maar gaat omhoog naar 9% vanaf 1 januari 2019. Foodwatch vindt dat onbegrijpelijk.
"Met het eten in de supermarkt gaat iets vreselijk mis", zegt Foodwatch tegen het AD. "Sinds de eeuwwisseling is suiker 18% goedkoper geworden, maar groenten (+50%) en fruit (+41%) zijn juist enorm in prijs gestegen. Je zou verwachten dat de overheid ingrijpt om ervoor te zorgen dat gezond eten niet duurder wordt. Maar ze doet juist het tegenovergestelde.”
Foodwatch zegt op haar site dat uit onderzoek van bureau Multiscope zou blijken dat 80% van de Nederlanders tegen de hogere btw is.
De verhoging op dagelijkse boodschappen wordt door het kabinet ingevoerd om andere belastingen te kunnen verlagen.