Philip Freriks live ‘ontslagen’ op de radio, VPRO biedt excuses aan
Philip Freriks werd vandaag tot zijn eigen verbazing live op NPO Radio 1 bedankt voor zijn columns en aan de kant gezet. Hij liep daarop de studio uit.
Het gebeurde in het programma OVT. Toen Freriks klaar was met zijn gesproken column, besloot presentator Jos Palm hem te bedanken voor al zijn mooie bijdragen.
"De eerlijkheid gebiedt ons te zeggen dat wij tot onze grote spijt afscheid van je gaan nemen als columnist, omdat je carrière zo'n ontzettend hoge vlucht heeft genomen in de finale van je bestaan. Dat hadden wij niet aan zien komen. Jij wel?"
'Zo werken wij nooit'
Maar Freriks blijkt helemaal niet op de hoogte te zijn van zijn aanstaande vertrek, zo is te zien bij de NOS. "Ik verbaas mij een beetje dat mij dat hier rechtstreeks in de uitzending wordt medegedeeld. Maar het zij zo, dank je wel."
Dan is het de beurt aan de presentatoren om verbaas te zijn: zij dachten dat de voormalig nieuwslezer het had moeten weten. Palm maakt daarom gelijk zijn excuses en geeft aan dat 'wij nooit zo werken'. "Nou, dat blijkt dus niet", reageert Freriks gelijk.
Freriks lijkt daarna de studio uit te lopen, waarna de presentatoren nogmaals hun verbazing over de gang van zaken duidelijk maken tegenover de luisteraars.
Frankrijk
Freriks noemt de situatie tegen het AD 'iets vernederends'. Hij zegt een tijd geleden met een eindredacteur te hebben overlegd over zijn toekomst als columnist, aangezien hij een groot deel van het jaar in Frankrijk is. Maar dit had hij niet aan zien komen.
"Als je zoiets besluit, dan geef je dat toch van te voren aan? Iets als: zeg jij hebt ooit gezegd dat je wilde stoppen, is dat nog steeds zo? Maar kennelijk kwam het ze goed uit.”
Reactie VPRO
De VPRO laat in een reactie weten de hand volledig in eigen boezem te steken.
"Zoals u heeft kunnen horen, leefden wij in de veronderstelling dat dit de laatste column van Philip Freriks zou zijn. Dat berust op een ernstige miscommunicatie waarvoor wij verantwoordelijk zijn."
De hoofdredactie van de omroep heeft excuses aangeboden aan Freriks. Ook laat de omroep weten hem helemaal niet kwijt te willen als columnist.
Vanmorgen werd een stomverbaasde Philip Freriks live op Radio 1 medegedeeld dat hij gaat stoppen als columnist. pic.twitter.com/95CuN4HRmF
— Jaap van Zessen (@jaapvanzessen) December 2, 2018