Haagse burgemeester: ‘Daders huiselijk geweld krijgen ‘buddy’ om gedrag te stoppen’
De burgemeester van Den Haag Pauline Krikke wil dat daders van huiselijk geweld een buddy krijgen die hen helpt om hun gedrag te veranderen. Dat zei Krikke vanochtend in Goedemorgen Nederland op NPO 1.
"De dader raakt nu de weg kwijt in de hulpverleningsorganisaties, en daar heeft hij een buddy voor nodig," zegt Krikke. "Onze zorg gaat veelal uit naar slachtoffers van huiselijk geweld. Maar als je de spiraal van huiselijk geweld wil stoppen, zul je ook aandacht moeten besteden aan de daders."
Door daders de weg te wijzen naar de juiste hulp, moet de kans op recidive zo klein mogelijk gemaakt worden. "Net zoals we voor slachtoffers de drempel proberen te verlagen om hulp te zoeken, moeten we dat ook in het geval van daders doen," aldus Krikke.
De nieuwe aanpak zal niet ten koste gaan van de slachtoffers, zo verzekert Krikke. "De slachtoffers zullen zeker mijn allesomvattende aandacht hebben. De dader moet natuurlijk gestraft worden, maar tegelijkertijd ook hulp krijgen om het gedrag, het huiselijk geweld, te stoppen."