Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Italië misschien toch akkoord met eisen Europese Commissie

Redactie

De Italiaanse regering heeft 'de deur op een kier gezet' voor de eisen van de Europese Commissie (EC) voor de begroting. De EC heeft aangekondigd strafmaatregelen te willen nemen tegen het land.

De begroting, waarin onder meer een basisinkomen zit verwerkt, zou het land 15 miljard euro kosten. Beide regeringspartijen, Lega en de Vijfsterrenbeweging, hadden tijdens de verkiezingen belooft flink te gaan investeren.

Italië zou daardoor een begrotingstekort van 2,4 procent krijgen. Te hoog, aldus de EC. Vicepremier Matteo Salvini lijkt nu bereid water bij de wijn te doen.

De Commisie vraagt nu de andere eurolanden toestemming om een strafprocedure te openen waarbij het land onder streng toezicht komt te staan.

Als de lidstaten de komende twee weken akkoord gaan, kunnen er al in december maatregelen worden genomen. Italië kan dan bijvoorbeeld geldboetes krijgen en Europese subsidies verliezen.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau