Oud-militair met PTSS krijgt paniekaanval door overvliegende helikopter: ‘Zat ineens in andere wereld’
Ex-militair en PTSS-patient Paul Guest deed eerder deze maand mee aan de Invictus Games, het sportevenement voor militairen en veteranen die psychisch of lichamelijk gewond zijn geraakt. Als er tijdens een tenniswedstrijd een helikopter overvliegt, krijgt hij plotseling een paniekaanval.
Medespeler Edwin Vermetten bedenkt zich geen moment en schiet Paul te hulp. "Toen ik het schokken van zijn hoofd zag, gooide ik mijn racket op de grond en greep zijn hoofd vast. We begonnen het lied uit de film Frozen te zingen: 'Let it go, let it go'."
Paul legt uit dat het geluid van de helikopter zorgt voor een paniekaanval. "Ik heb PTSS en krijg flashbacks. Een van mijn trigger points is bijvoorbeeld het geluid van een aanvliegende helikopter." Als Paul dit geluid hoort, is hij plotseling weer terug in een oorlogssituatie. "Dan verdwijn ik in een compleet andere wereld."
"Edwin begreep het direct," zegt Paul. Zijn medespeler weet hem tot rust te brengen en weer terug in de normale wereld te krijgen. "We keken elkaar in de ogen en hij liet het gaan," zegt Edwin.