Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Boer Jan is blij met robots in zijn stal: ‘Krijg weer plezier in ondernemen’

Redactie

In Stand van Nederland zoomden we gisterenavond in op de wereld van de robots. Zo gingen we langs de familie Rotgans in Hippolytushoef die sinds een aantal jaar melk-, mest- en voederrobots hebben op de boerderij. En daar zijn ze maar wat blij mee, vertelt boer Jan.

"Je bent per dag makkelijk een uurtje aan het voeren", aldus boer Jan. "Deze voert dag en nacht door", zegt hij wijzend op de voederrobot. "Als je ook nog het aanschuiven van het voer meeneemt. Daar zit je per dag ook nog wel een uurtje op. Het scheelt bijna een arbeidskracht."

Jan heeft weer meer plezier in zijn werk door de robots. "Omdat je een heel nieuw systeem hebt, is je werk weer uitdagend." Hij heeft meer plezier in het ondernemen. "Je hoofd is vrijer, omdat je tijd hebt om na te denken."

Kijk hier de uitzending van Stand van Nederland over Robotica terug.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau