Boete voor uitspraken PVV-aanhanger in ‘Wilders, The Movie’
Het gerechtshof in Amsterdam heeft donderdag een man veroordeeld tot 400 euro boete wegens groepsbelediging wegens uitspraken in een film over Geert Wilders.
In de documentaire Wilders The Movie (van filmmakers Joost van der Valk en Mags Gavan) zei de man: 'Zoals iedereen weet zijn Arabieren fervent kontenbonkers. En ze neuken kleine jongetjes. Dat is heel normaal in hun cultuur.'
Het gerechtshof acht de uitspraken zeer grof, seksueel expliciet en onnodig kwetsend. De vrijheid van meningsuiting is niet onbeperkt, stelt het hof.
'De aard van de bewoordingen en de relatief lage straf die wordt opgelegd, maken dat de inbreuk op het recht op vrijheid van meningsuiting van de man niet in strijd is met het Europese recht.'
Verdachte was eerder vrijgesproken
De verdachte was eerder vrijgesproken door de rechtbank Amsterdam en het hooggerechtshof, maar de Hoge Raad bepaalde dat de zaak over moest.
Het Openbaar Ministerie eiste een geldboete van 500 euro. Omdat de zaak lang heeft geduurd valt de straf lager uit dan de eis van het OM.