Visser Betsema bezorgd om mogelijk Europees verbod op pulsvisserij: ‘Puur onrechtvaardig’
Kottervisser Guido Betsema is bezorgd over een mogelijk Europees verbod op pulsvisserij.
De meerderheid van het Europees Parlement wil een einde maken aan beroepsvissen met een sleepnet met elektriciteit over de bodem van de zee. Met name de Franse milieulobby is van grote invloed geweest op de stemming.
"Puur onrechtvaardig", zegt Betsema in het NPO 2-programma Stand van Nederland. "Het is allemaal op niet-waarheden berust. Het zijn emotionele uitspraken van actiegroepen die dingen roepen terwijl wij onderzoeken moeten doen om dingen aan te kunnen tonen."
"De tegenpartij kan klakkeloos dingen roepen en brullen", vervolgt de visser. "Wij moeten door de mangelmolen voordat we überhaupt een klein beetje geloofd worden."
Alternatief
Wanneer het tot een verbod komt, zit er voor Betsema niks anders op zoek gaan naar een alternatief. "Het zou een geweldige klap in de nek zijn, voor een ieder die probeert te innoveren."
"Bovendien wil men de co2-uitstoot naar beneden brengen", zegt de visser. "Dat weten wij nu met 60 % te verminderen. Bij de ouderwetse manier zouden weer meer co2 de lucht in moeten blazen."
Kijk vanavond om 20.25 op NPO 2 naar de nieuwe aflevering van Stand van Nederland: over de viseconomie.