Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Gemeenten volgen zeker 160 geradicaliseerden

Redactie

Gemeenten, politie en veiligheidsdiensten volgen zeker 160 geradicaliseerde moslims, in samenwerking met de politie en veiligheidsdiensten.

Amsterdam (59), Rotterdam (38), Arnhem (20) en Den Haag (tientallen) houden de meeste mensen uit deze categorie in de gaten. Dat blijkt uit een rondgang van de Volkskrant langs gemeenten die voor de zogeheten persoonsgerichte aanpak geld krijgen van het ministerie van Justitie en Veiligheid.

Het gaat bijvoorbeeld om teruggekeerde Syriëgangers of jongeren die naar extremisme neigen. Het werkelijke aantal mensen dat op de lokale radar staat ligt hoger, aangezien slechts negen van de 25 gemeenten die de Volkskrant benaderde de aantallen kwijt wilden.

Terreurverdachte Hardi N. uit Arnhem werd volgens burgemeester Ahmed Marcouch mede dankzij een melding van de gemeente bij de inlichtingendiensten aangehouden. Hij wordt samen met zes anderen veracht van het voorbereiden van een grote terroristische aanslag in Nederland.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau