Mogelijk explosief gevonden in binnenstad van Zwolle
Voor een pand in de Voorstraat in Zwolle is woensdagochtend mogelijk een explosief gevonden. De politie doet onderzoek naar het gevonden voorwerp.
De politie kreeg woensdagochtend een melding binnen. "Op basis daarvan hebben we voorzorgsmaatregelen genomen", vertelt politiewoordvoerder Jan Thijs van Hemmen. Het voorwerp is gevonden ter hoogte van café Bruut. De politie heeft de Voorstraat met linten afgezet voor onderzoek. Naast de politie zijn ook de brandweer, de recherche en een Officier van Dienst Geneeskundig opgeroepen, meldt RTV Oost.
Ook is er een explosievenverkenner van de politie onderweg. Samen met de Explosieve Opruimingsdienst Defensie (EOD) gaat hij onderzoek doen om te kijken hoe gevaarlijk de situatie is. Totdat er meer duidelijk is, worden mensen voor de zekerheid op afstand gehouden.
Rond 9.00 uur werd in de #Voorstraat in #Zwolle een mogelijk explosief aangetroffen voor een pand. De omgeving is afgezet en we doen onderzoek. ^fb
— Politie Basisteam Zwolle (@POL_Zwolle) October 10, 2018
Update #Voorstraat #Zwolle > Onze explosievenverkenner en de EOD gaan ter plaatse om onderzoek te doen. Voor de zekerheid worden brandweer en ambulance achter de hand gehouden in de buurt.
— Politie Basisteam Zwolle (@POL_Zwolle) October 10, 2018