Nieuwbouwkoopwoningen in één jaar 13 procent duurder geworden
Nieuwbouwkoopwoningen waren in het tweede kwartaal van dit jaar maar liefst 13 % duurder. Bij bestaande koopwoningen was de prijsstijging 9 %, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Dat de woningprijzen in de lift zitten is geen verrassing. De afgelopen drie jaar is de stijging van beide soorten koopwoningen gestaag groter geworden.
Europese Unie
Alle koophuizen waren in het tweede kwartaal van 2018 9,3 procent duurder dan een jaar eerder, wat twee keer zoveel is als het EU-gemiddelde. Nederland staat hiermee op de vijfde plaats.
Alleen in Slovenië (13,4 %), Ierland (12,6 %), Portugal (11,2 %) en Hongarije (10,4 %) zijn de prijzen van koopwoningen harder gestegen.
Italië en Zweden zijn met respectievelijk -0,2 % en -1,7 % de enige EU-landen waar koopwoningen goedkoper zijn geworden.
Een recente aflevering van het WNL-programma Stand van Nederland op NPO 2 gaat over over de gekte op de huizenmarkt. Bekijk die uitzending hier terug.