Basisschool wéér geterroriseerd: 19 ruiten ingegooid door groep jongeren
Voor het tweede weekend op rij is de 2e Montessorischool in Huizen het slachtoffer geworden van een groep baldadige jongeren. Dit weekend werden er 19 ruiten ingegooid bij de basisschool, meldt NH Nieuws.
Vorig weekend was het ook al raak. Toen maakte jongeren een hakenkruis op het schoolplein met tegels die zij van het dak hadden gehaald. Nu is er voor enkele duizenden euro's schade. "Ongelooflijk triest", aldus schooldirecteur Wim Boog.
Een overbuurman van de basisschool zag een groep jongeren rond de school. "Hij denkt dat het ongeveer vijf à zes jongens waren in de leeftijd van 15 à 16 jaar. Compleet in het zwart gekleed met capuchons op", zegt de directeur.
De directeur wil in gesprek met de daders, maar misdaadjournalist Bram Endedijk weet niet of dat zin heeft. "Je moet eerst weten wie het zijn", zei hij vanmorgen in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "Het ligt er aan wat voor jongens het zijn." Als het "echte klootzakjes zijn" heeft het vermanend toespreken weinig zin volgens Endedijk.