Vrouw bedreigd na ‘racistische’ make-up: ‘Ze zouden mijn kinderen iets aandoen’
Make-up-artiest Annemieke Tip is bedreigd nadat een foto van haar werk op sociale media verscheen. Mensen die de foto 'racistisch' vinden, hebben de vrouw en haar gezin bedreigd.
Annemieke had een foto ingestuurd voor de Make-Up Awards. Daarop is een blanke vrouw te zien waarbij sommige delen van haar gezicht bruin zijn geschminkt. Nadat zij genomineerd werd, werd de foto gedeeld op Facebook. Toen begonnen de negatieve reacties binnen te stromen. "Daarna kreeg ik ook telefoontjes. Ze dwongen mij om de foto te verwijderen, en als ik dat niet zou doen, zouden ze mijn kinderen iets aandoen," vertelt Annemieke aan NH Nieuws.
De foto zou een voorbeeld zijn van 'blackfacing', waarbij een blank persoon een karikatuur neerzet door zich zwart te schminken. De make-up-artiest wordt veelvuldig beschuldigd van racisme. Ze ontkent enig racistisch motief te hebben gehad. "Ik word nu uitgemaakt voor racist, terwijl ik zelf ook getint ben," zegt Annemieke, die zelf Indisch is.