Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Jihad-expert: ‘Niet cartoonisten beledigen de islam vandaag de dag het meest, maar moslims zelf’

Redactie

De islam wordt vandaag de dag het meest beledigd door cartoonisten of critici, maar door moslims zelf. Dat stelt jihad-deskundige Montasser AlDe'emeh in het NTR-programma De Nieuwe Maan.

Aan tafel wordt gediscussieerd over samenleven in het westen met moslims en niet-moslims. Wanneer de aanslag op Amsterdam Centraal ter sprake komt zegt AlDe'emeh dat zijn eerste reactie op het nieuws de vraag was wie de islam vandaag het meest beledigt. "Ik denk dat dat de moslims zijn", aldus de Vlaming.

"Moslims zouden zich niet beledigd moeten voelen omdat iemand een tekeningetje maakt, maar wel als zij hun eigen geloof dagelijks in een negatief daglicht plaatsen. Ik denk dat de moslims vandaag de dag de islam belachelijk maken, niet cartoonisten van Charlie Hebdo, of Geert Wilders", zegt de jihad-deskundige.

Verdeeldheid

AlDe'emeh noemt het pijnlijk dat moslims weinig stil lijken te staan bij de verdeeldheid binnen de islamitische wereld.

"In Somalië zijn honderdduizenden mensen overleden, terwijl de mensen in Saudi-Arabië in het geld zwemmen. Die mensen beledigen de islam", aldus AlDe'emeh.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau