Vader kan sleutel van brandende schuur niet vinden, vrouw overlijdt
Bij een uitslaande brand in een schuur in Etten-Leur is zondagnacht een vrouw om het leven gekomen. Haar man raakte zwaargewond, hun 2-jarige zoontje is lichtgewond. Volgens buren kon de man de sleutel van de brandende schuur niet vinden.
'We dachten dat ze ruzie hadden'
Het gezin woonde tijdelijk in een schuur bij een oom. "Die schuur was zo'n drie bij vier meter groot en was ingericht als tijdelijke woning", zegt politiewoordvoerder Rob Luijten tegen Omroep Brabant.
Buurvrouw Marion doet haar verhaal bij de regionale omroep. "We dachten eerst dat ze ruzie hadden, maar al snel hoorden we dat er iets heel anders aan de hand was." Marion belde meteen 1-1-2 en haar man klom over de schutting. Hij ontdekte dat de schuur op slot zat.
Sleutel kwijt
“Hendrik kon waarschijnlijk in paniek de sleutel niet vinden. Hij kon er niet uit”, vertelt de buurvrouw. Ze hoorden het jongetje huilen en hoesten in de schuur.
Het lukte de 30-jarige vader om een klein raampje van de schuur kapot te slaan. Zo kon hij zijn zoontje aan de buurman geven. "Daarna heeft mijn man Hendrik (het 30-jarige slachtoffer, red) kunnen bevrijden." Hij zat onder de brandwonden en is gelijk onder de douche gezet.
De 32-jarige vrouw van Hendrik overleefde de brand niet. "We hebben haar nooit horen roepen", zegt buurvrouw Marion. "We hopen maar dat ze al buiten bewustzijn was."
Onderzoek naar wonen in schuur
Volgens Marion woonde het gezin bij de oom van Hendrik in omdat ze niet bij de woningbouwvereniging terecht konden voor een huurwoning. "Door één misstap in zijn jongere jaren laten instanties hem nu in de kou staan. Diep triest, want hij doet geen vlieg kwaad."
Of ze in de schuur mochten wonen en of de schuur brandveilig was, gaat de politie onderzoeken. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend.