Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Belg vraagt asiel aan in Nederland: ‘Teleurgesteld in Belgische regering’

Redactie

Een wijkagent die dienst had in het asielzoekerscentrum in Budel keek verbaasd op toen een Belg zich bij hem aanmeldde. De man vroeg asiel aan omdat hij 'teleurgesteld is in de eigen regering', aldus de wijkagent.

Het Asielzoekerscentrum Cranendonck is een van de locaties in Nederland waar asielzoekers zich kunnen aanmelden. Daarbij worden onder andere digitale vingerafdrukken en handtekeningen geregistreerd. De wijkagent was daar zondag bij aanwezig.

Een van de nieuwe aanmeldingen was een Belgische man. "Het moet niet gekker worden", zo liet de agent weten op Instagram. Hij benadrukt dat het geen grap van de Belg was.

De agent kon niet zeggen of de aanvraag wordt toegewezen of afgewezen. Over de aanmeldingen op zondag wordt op een later moment beslist. "Maar je kunt het denk ik wel raden," zo liet de agent weten aan het Eindhovens Dagblad.

VIDEO: Nieuw plan: asielzoekers doorsturen naar België en Duitsland


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau