Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Cabaretier Viggo Waas: ‘Een beetje minder geld naar topvoetballers zou goed zijn’

Redactie

Het salaris van topvoetballers is veel te hoog. Veel van het geld dat topvoetballers verdienen zou moeten gaan naar mensen die zich "de pleuris werken" en daarvoor te weinig salaris krijgen. Dat zegt cabaretier en voetbalfanaat Viggo Waas in 't Wordt Nu Laat op NPO Radio 2.

"Topvoetballers, dan hebben we het over Ronaldo en Messi. Er zijn mensen die zich de pleuris werken en daarmee veel te weinig verdienen, zoals onderwijzers, verzorgers en politiemensen. Zij verdienen in vergelijking met topvoetballers veel en veel te weinig. Een beetje minder naar de voetballers en meer naar dat soort mensen zou heel goed zijn."

Bij Ajax, de favoriete club van Waas, is het salaris volgens de cabaretier beter geregeld. "Daar spelen geen topvoetballers. Wel heel goede voetballers, misschien topspelers in spé. Maar ik denk dat de salarissen van die spelers nog redelijk oké zijn."

Trainersdiploma

Waas speelde in de jeugd van Ajax en is nu nog veldtrainer bij de Amsterdamse voetbalclub WV-HEDW.

De cabaretier wil over twee jaar zijn trainersdiploma gehaald hebben. "En misschien word ik over drie jaar assistent-coach bij Frank de Boer in Italie, Duitsland of Engeland."

LEES OOK: Deze Nederlander beheert de social media van de grote voetbalsterren


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau