Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

42 leerlingen VMBO Maastricht krijgen alsnog diploma: ‘Ze zijn erg opgelucht’

Redactie

In totaal hebben 42 leerlingen van VMBO Maastricht woensdag te horen gekregen dat ze geslaagd zijn en hun diploma kunnen afhalen. Eerder werd het aantal van 41 geslaagden genoemd, maar daar is er een bijgekomen.

Dinsdag werd namelijk duidelijk dat 79 leerlingen het vak Cultuur en Kunstzinnige Vorming toch niet over hoeven te doen. Voor één van hen betekent dit dat het diploma nu al klaar ligt.

Juichend naar buiten

De helft van de leerlingen ging woensdagmiddag naar school om het diploma alvast af te halen.

Volgens een woordvoerder van de school kwamen leerlingen juichend met hun ouders naar buiten. "Ze waren heel erg opgelucht'', zei de woordvoerder tegen het ANP.

Ongeldig verklaard

De eindexamens van 354 leerlingen van VMBO Maastricht werden afgelopen maand ongeldig verklaard, omdat de school een potje had gemaakt van de schoolexamens.

Naast de 42 geslaagde leerlingen, staat er van circa twintig kandidaten vast dat ze zijn gezakt. De rest moet volgende maand hersteltoetsen doen. In september is de officiële diploma-uitreiking.

LEES OOK: Alle 354 examens van VMBO Maastricht afgekeurd, leerlingen moeten opnieuw examen doen

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau