Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Dood van 4-jarige in speelhal Grootebroek had voorkomen kunnen worden

Redactie

De dood van de 4-jarige Maurycy Biernacki na een val van een springkussen in een speelhal in Grootebroek had voorkomen kunnen worden. Dat meldt RTL Nieuws. Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit is te kort geschoten in het toezicht.

Het jongetje was overleden nadat hij van een springkussen was gevallen. Hij viel van drie meter hoog met zijn hoofd op de met kunstgras bedekte betonnen vloer. Eerder werd door het OM al geconstateerd dat de speelhal in Grootebroek en de buitenschoolse opvang waar Maurycy te gast was fouten hadden gemaakt. Uit onderzoek van RTL blijkt ook dat de NVWA te kort is geschoten.

In 2013 concludeerde de NVWA al dat het toestel niet aan de eisen voldeed. De inspectie zag andere gebreken over het hoofd en verzuimde het toestel buiten gebruik te stellen.

De familie van de overleden peuter stelt de NVWA nu aansprakelijk voor de dood van het jongetje in de speelhal en eist een schadevergoeding. De NVWA laat in een reactie wete de zaak intern te gaan onderzoeken, om zo te achterhalen wat er precies is gebeurd.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau