Geheimen van VOC-schip de Rooswijk geven zich prijs in virtuele tentoonstelling
Vanaf vandaag is er een speciale virtuele tentoonstelling over het VOC-schip de Rooswijk te zien. Het schip verging rond 1740 en het wrak werd rondom de eeuwwisseling gevonden. In 2017 maakte Omroep WNL een documentaire over de expeditie naar de Rooswijk.
De expeditie naar het VOC-schip, die in 1740 op de eerste dag van haar reis voor de Engelse kust verging, kampte aanvankelijk met technische moeilijkheden en slecht weer. In 2005 werd bij een commerciële expeditie al voor miljoenen euro’s aan zilver en waardevolle voorwerpen geborgen. De Nederlandse overheid, die eigenaar is van het wrak, kreeg toen een klein deel.
Vorig jaar werd er opnieuw een expeditie naar het wrak gestuurd. Ditmaal in opdracht van het kabinet. In september vond een team van onderzoekers, duikers er archeologen nog een schat van meer dan 1000 zilveren munten aan boord van de Rooswijk. De zilveren munten werden gebruikt om op persoonlijke titel handel te drijven in Azië.
Documentaire
De Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed heeft de virtuele tentoonstelling vandaag online gezet. De tentoonstelling is hier te bekijken. De documentaire over de Rooswijk is terug te kijken op NPO Start.